wtorek, 10 września 2013

I Mecz Kibiców Eurobasketu: Polska - Reszta Europy

W niedzielę - 8 września - o godzinie 18:00 na boisku wielofunkcyjnym odbył się I Mecz Kibiców Eurobasketu: Polska - Reszta Europy.

Spotkanie to było przeznaczone dla fanów europejskiej koszykówki, którzy w ostatnich dniach uważnie śledzą co dzieje się podczas Mistrzostw Europy w Koszykówce Mężczyzn, które odbywają się na Słowenii.

Od samego początku tego meczu delikatnie zaznaczała się przewaga Kibiców Polski, którzy po pierwszej kwarcie wygrywali 22:17. Głównie dzięki bardzo dobrej współpracy duetu Grzegorz Łyczkowski-Tomasz Pieszyński. Natomiast w drugiej ćwiartce spotkania za odrabianie strat wzięli się Kibice Reszty Europy, dzięki czemu po pierwszej połowie było już tylko 42:41 dla Polski.

Początek trzeciej kwarty to gra kosz za kosz, jednak w pewnym momencie Kibice Reszty Europy "zatrzymali się" i rozpoczął się "odjazd" Kibiców Polski. Tym samym przed ostatnią częścią tego meczu było 67:53. Ostatnia ćwiartka tego spotkania to głównie popisy gry ofensywnej, zarówno z jednej, jak i z drugiej strony boiska. W rezultacie czego w tej części meczu obie ekipy zdobyły łącznie 53 punkty. Jednak jedno oczko więcej zgromadzili Kibice Polski i to oni wygrali to spotkanie 94:79.

Jak się jednak okazało nie była to ostatnia kwarta w tym spotkaniu, gdyż zawodnikom było mało i chcieli zagrać jeszcze kolejne dwie "dwunastki". W pierwszej z nich oglądaliśmy zryw Kibiców Reszty Europy, którzy im dłużej grali, tym lepiej im szło. Tym samym wygrali tą odsłonę 23:16 i w całym meczu przegrywali już tylko 110:102. Ostatnia część spotkania to kolejny raz popis gry w ataku, liczne kontry, a także pojawiły się włożenia piłki z góry. Tą kwartę wygrali Kibice Polski 32:26, przypieczętowując tym samym swoje zwycięstwo w całych zawodach - 142:128.
MVP meczu wybrany został Tomasz Pieszyński, który dominował tego dnia pod tablicami.

Jako organizator chciałbym serdecznie podziękować Księgarni "Wiedza", która ufundowała nagrodę rzeczową dla MVP spotkania, a także wszystkim zawodnikom za udział w tym meczu i mam nadzieję, że jeszcze niejednokrotnie spotkamy się na boisku, aby dzielić razem naszą pasję, jaką z pewnością jest koszykówka. Fajnie, że są jeszcze wśród nas ludzie, którzy chcą aktywnie spędzać swój wolny czas, zamiast siedzieć przed telewizorem czy komputerem. No i w końcu wygrała podczas tego Eurobasketu Polska!

Poniżej składy zespołów oraz wyniki kwart.

Kibice Polski - Kibice Reszty Europy 142:128 (22:17, 20:24, 25:12, 27:26, 16:23, 32:26)

Kibice Polski: Tomasz Pieszyński, Bartosz Wańczyk, Grzegorz Łyczkowski, Ivo Olewniczak, Patryk Kiekisz, Tomasz Redka, Bartosz Chomaniec.

Kibice Reszty Europy: Maciej Stępień, Mariusz Gnatowicz, Tomasz Kubiak, Damian Szumiński, Wojciech Ruszkiewicz, Sebastian Jankowski.